Gabinet Rehabilitacji oferuje
Do państwa dyspozycji jest gabinet w Szczecinie na ulicy Czorsztyńskiej 53. W gabinecie, są po trzy pomieszczenia z wyposażeniem w zabiegi fizykoterapeutyczne, specjalistyczne stoły do terapii i masażu, oraz miejsce na ćwiczenia. Zapewniamy też odpowiednią ilość fizjoterapeutów by pomoc była jak najszybciej, czyli czas oczekiwania maksymalnie do 7dni dni.
Nasz gabinet rehabilitacji zapewnia profesjonalną pomoc w przywróceniu sprawności ruchowej. Rehabilitacja odbywa się indywidualnie z wykwalifikowanymi fizjoterapeutami, którzy stosują skuteczne metody rehabilitacji, niżej wymienione. Pacjent w pierwszej kolejności poddawany jest wnikliwej diagnostyce funkcjonalnej, wykorzystując potrzebne testy ruchowe. Rehabilitacja odbywa się w przyjemnej atmosferze, dbamy też by pacjent regenerował się nie tylko fizycznie ale również psychicznie. Pacjent podczas godzinnej wizyty ma zapewnione potrzebną diagnostykę, zabiegi, terapię i masaż
m
Terapia manualna –na tej metodzie przede wszystkim oparta jest nasza diagnostyka. Terapia wpływa na zaburzone napięcie mięśniowe, na ograniczoną ruchomość w stawach, na złe ustawienia stawów. Metoda ta wpływa na zwiększenie ruchomości w stawach, uwolnienie zablokowanych stawów, zwiększenie ruchomości i ukrwienia torebek stawowych, więzadeł, usuwanie przykurczów, działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
PNF –Techniki tej metody wykorzystują do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, zapewnia bezbolesną pracę, wpływa na aktywowanie mięśni w prawidłowym torze ruchu i w prawidłowym ustawieniu.
Terapia punktów spustowych – Jest techniką, która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej i więzadłowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.
Kinesiotaping – polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób, specjalnych elastycznych plastrów. Naklejony plaster jest źródłem bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie:
⦁ przeciwobrzękowe – wspomaga odpływu nadmiaru płynu.
⦁ wzmacniające – oklejenie wzdłuż osłabionych mięśni wzmocni je i ustabilizuje.
⦁ korekcyjne – prawidłowe zastosowanie wpłynie na odciążenie stawów, mięśni, urazu.
⦁ odciążające – oklejenie wpłynie na odciążenie bolącego przyczepu mięśniowego, napiętych mięśni w okolicy stanu zapalnego, zmian zwyrodnieniowych.
Ćwiczenia –
Stabilizacyjne- ćwiczenia czucia głębokiego, wzmocnienie gorsetów mięśniowych, poszczególnych stawów i okolic.
Wzmacniające – przywrócenie siły mięśniowej, zwiększenie masy mięśniowej. Rozciągające – rozluźnienie poszczególnych mięśni, przywrócenie pełnego zakresu ruchu, ukrwienie mięśni i ich przyczepów ścięgnistych.
Zabiegi fizykoterapeutyczne : (zabiegi nie są wykonywane pojedyńczo, są uzupełnieniem terapii kompleksowej)
⦁ Elektroterapia – prądy TENS(działanie przeciwbólowe, przekrwienne, odżywcze), Jonoforeza (działanie przeciwzapalne), Galwanizacja (działanie pobudzające), Interferencja (działanie przeciwobrzękowe), prądy KOTZA ( działanie wzmacniające), Diadynamik (działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne)- 15 min.
⦁ Laseroterapia – 5min – działanie regeneracyjne, odbudowujące, poprawiające ukrwienie, przeciwbólowe.
⦁ Ultradźwięki – 5min – działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, rozluźniające, poprawiające ukrwienie, mające wpływ na rozbicie zwłóknień.
⦁ Krioterapia – do 4min na jedną okolicę – krótkotrwały bodziec zimnem wpływa na skurcz naczyń powierzchownych i rozkurcz naczyń głębiej położonych, co wpływa na ukrwienie włókien i powierzchni głębiej położonych. Ma działanie odżywcze, poprawiające ukrwienie, przeciwbólowe i przeciwzapalne.
⦁ Magnetoterapia – od 20 min- wspomaga gojenie i regenerację ( mięśni, kości, więzadeł) po urazie.